News Portal

 • भारतीय रक्षामन्त्री सिंहको अभिव्यक्तिको बिरोध : राजदुत क्वात्रालाई ज्ञापनपत्र

  जनगर्जन संवाददाता
  ४९४ पटक

  काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीनिकट जनबर्गिय संगठनले भारतीय रक्षामन्त्री राजनाथ सिंहको आपत्तिजनक अभिव्यक्तिको बिरोध गर्दै भारतीय राजदुत बिनयमोहन क्वात्रालाई ज्ञापनपत्र बुझाएका छन। उनीहरुले भारतीय रक्षामन्त्री राजनाथ सिंहको भनाई प्रति गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको जनाउदै ज्ञापन पत्रमा भनेका छन – ‘हामी ‘तथाकथित कैलास मानसरोवर रोड’ भन्ने बारेमा राजनाथको भनाइको कडा निन्दा गर्छौं।’ ज्ञापन पत्रमा लिपुलेख नेपालको अभिन्न भाग भएको उल्लेख गर्दै तत्काल सडक निर्माण रोक्न चेतावनीसमेत दिइएको छ ।

  नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीको जनबर्गिय संगठनद्वारा नेपालस्थित भारतीय राजदुत बिनयमोहन क्वात्रालाई बुझाएको ज्ञापनपत्रमा भनिएको छ – ” भारतका रक्षामन्त्री राजनाथ सिंहले ११ जुन २०२१ मा दिएको वक्तव्यमा हाम्रो गम्भीर ध्यान आकर्षण भएको छ । नेपालको अभिन्न भाग रहेको लिपुलेख क्षेत्रमा निर्माण भइरहेको ‘ तथाकथित कैलाश मानसरोवर सडक ‘ सम्बन्धी राजनाथको भनाइको हामी कडा निन्दा गर्दछौ ।

  हामी सडक निर्माण तत्काल रोक्न चेतावनी दिन चाहन्छौं । हामी विश्वस्त छौं कि अन्तर्राष्ट्रिय सीमा सम्बन्धी मुद्दाहरू द्विपक्षीय कूटनीतिक माध्यमहरू मार्फत पञ्चशीलका सिद्धान्तहरू , विश्वशान्तिको सिद्धान्त , संयुक्त राष्ट्र संघको बडापत्र र अन्तर्राष्ट्रिय कानूनको उल्लंघन नगरी समाधान गर्नुपर्दछ । भारतले नेपालमा आफ्नो हस्तक्षेप रोक्नु पर्दछ र हाम्रो राष्ट्रिय सार्वभौमिकताको सम्मान गर्नुपर्दछ । हामी माग गर्दछौं कि भारत सरकारले जानाजानी यस गल्तीलाई जतिसक्दो चाँडो सुधार गर्नुपर्दछ । हामी चुनौती दिन्छौं , नेपाली क्षेत्रीय अखण्डता र सार्वभौमिकतामाथि भारतको एकपक्षीय आक्रमणको विरोध तीव्र हुनेछ र सरकारले आफ्नो विस्तारवादी र औपनिवेशिक नीतिहरू समाप्त नगरेसम्म रोक्नेछ । तसर्थ नेपाली क्षेत्रको कब्जा , सीमा क्षेत्रमा अतिक्रमण र नेपाली क्षेत्रको सडक निर्माण असहनीय छ ।”

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्